Apple го објави првиот бета верзија на OS X 10.10.5 за програмери

Јосемити ОС X

Кога се чинеше дека Apple нема да издаде повеќе бета верзија на OS X Yosemite 10.10, пристигнува нова бета верзија 10.10.5 за програмерите. Оваа прва бета фаза од OS X Јосемит 10.10.5 со градба 14F6a е лансиран за да исправи некои можни системски грешки и да го додаде типичното поправки и подобрувања на перформансите на системотБез сомнение не можеме официјално да потврдиме дека тоа ќе биде последната верзија на OS X Yosemite бидејќи секогаш може да се појават проблеми или промени во последен момент, но скоро е сигурно дека OS X 10.10.5 ќе остане како последна стабилна верзија на овој OS X .

Во моментот имаме можност да преземеме од веб-страницата на програмерите само 4 дена по јавно бета лансирање de OS X El CapitanАко сè оди како што треба, официјално ќе пристигне за сите корисници следната есен. Покрај тоа, Apple ја објави и првата бета верзија на iOS 8.4.1 за програмерите попладнево.

Во моментов има малку детали или забележителни вести за оваа нова верзија на OS X 10.10.5 за програмерите. Ако има интересни вести или дека е потребно да се истакнат, ќе ги објавиме на веб. Се сеќавам дека ако не сте развивач најдобро е да се држите настрана од овие бета верзииКако што и самото име укажува, тие се пробни верзии што можат да покажат некомпатибилност со некои апликации што ги користиме за нашата работа на Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.