Apple ја откажа минисеријата на Елвис Присли за скандалите со компанијата Вајнштајн

Јаболкото го откажува биографскиот филм на Елвис

Пред неколку дена ги напаѓаше главните обвивки дека бизнисменот Харви Вајнстин бил осуден за сексуално вознемирување со децении со холивудските starsвезди. Веста напаѓаше силно и ова го направи Apple ќе ги преиспита своите договори со компанијата Вајнштајн.

Директорите на компанијата дојдоа до израз за да го пријават тоа Харви Вајнстин веднаш престана да работи и на тој начин, можеби, малку ќе го ублажат информативниот бомбардирање што падна врз нив. Сепак, ова не е направено Apple рече „не“ за создавањето на biopic од Елвис Присли што беше договорено со компанијата на почетокот на оваа 2017 година.

Слично на тоа, Apple сака да даде поттик за создавање свои содржини за Apple Music. И минисеријата на Елвис Присли тоа можеше да биде составен од 8 или 10 поглавја, е откажан според блиски извори. Сепак, засега Apple не ги искористи - или не ги демантираше - протечените информации.

Во договорот што го постигнаа со компанијата Вајнштајн, Епл имал на ум да продолжи со биографска сага со толку популарни ликови како Мајкл acksексон или поновиот покоен Принц.. Исто така, компанијата Вајнштајн постигна договор со семејството Присли да може да го користи целиот музички каталог на Елвис за време на снимањето, како и да ја користи замокот во Грејсленд и други имоти.

Од друга страна, да постигнете уште поголем успех во однос на вашата сопствена содржина, Apple сака франшизи на Apple Music моќни како Jamesејмс Бонд; добијте серија со ennенифер Анистон или продуцирајте серија во вистински стил на „Игра на тронови“. За да дојде целата оваа нова содржина, „Епл“ на почетокот на оваа година ангажираше двајца поранешни директори на „Сони“ да ја водат видео одделот на услугата Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.