„Епл“ ќе ги објави резултатите од четвртиот квартал на 4 ноември

Apple-финансиски-резултати-четврт-квартал-продажба-рекорд-0

Северноамериканската компанија со седиште во Купертино вчера напладне го известила тоа следниот 2 ноември ќе ги објави резултатите од 4-от фискален квартал (3-ти календарски квартал) од оваа година 2017 година. Информирани се групите на инвеститори и компаниите со монетарен фонд преку својата посветена страница до односите со инвеститорите.

Рече најава ќе понуди прв поглед на тоа како се примени новите модели на марката, и новите модели на iPhone и новиот Watch, во текот на првата недела од неговото лансирање.

Apple Q4 2017 година

Се проценува дека Apple може да ги пријави приходите проценети помеѓу 49 и 52 милијарди долари, многу поголема маржа од онаа претставена во истата година минатата година (над 47 милијарди долари).

Калифорниската компанија Сè уште нема дадено информации за продажбата остварена за време на првиот викенд од објавувањето на новите iPhone-и. Официјалните резултати се очекуваат следниот 2 ноември, заедно со придобивките на останатите пазари.

И покрај сè, „Епл“ сè уште бележи подем и очекува да има повеќемилионски профит, исполнувајќи ги своите амбициозни цели во продажбата на производи, поставено како и обично на почетокот на фискалната година.

Кварталниот извештај за заработка ќе се одржи во 1.30:4.30 часот во пацифичката зона, 22.00:XNUMX часот источно (околу XNUMX часот по шпанско време). Ние ќе бидеме внимателни кон информациите што пристигнуваат од Купертино.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.