Apple ќе се обиде да отвори некои физички продавници во првата половина на април

Епл продавницата затвори ковид

Април е токму сега целта на Apple да започне да отвора некои од своите продавници низ целиот свет, но ова тоа ќе зависи од многу фактори Не е потврдено, иако е точно дека ова доаѓа од внатрешната изјава на потпретседателот на Епл за малопродажба + Луѓе, Деирд О'Брајан.

О’Брајан, објаснува во овој внатрешен документ дека засега тие се држат доста добро и вработените можат да вршат работа од дома до следниот 5 април што е кога полека, но стабилно, ќе започне да се проценува повторно можноста за отворање продавници надвор од Кина.

Блумберг објаснува дека телекомуникацијата од дома не застанува во Apple и О’Брајан испратил е-пошта на вработените во овие продавници:

Нашите продавници за малопродажба надвор од Кина ќе започнат повторно да се отвораат во влечкав и уреден начин. Во тоа време, предвидуваме дека некои од нашите продавници може да се отворат некаде во првата половина на април, во зависност од некои фактори што ќе бидат проценети кај властите и заедницата.

Во Кина, секоја од 42-те продавници што компанијата ги има во земјата беа затворени како превентивна мерка против пандемијата и пред неколку недели тие почнаа повторно да се отвораат на влечкав начин откако ги спротивставија и собраа сите информации за Ковид-19 во земја. Сега е обратно и остатокот од физичките продавници што ги има Apple надвор од Кина се целосно затворени за јавноста сè додека вирусот не ја изгуби својата сила. 458е останат XNUMX продавници што фирмата ги има надвор од Кина, Хонг Конг и Тајван затворен „до ново известување“ но во текот на следниот месец април, отворањето на кој било од нив ќе започне да се цени секогаш кога е можно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.