Apple TV + веќе работи на својот прв музички натпревар за таленти „Мојот вид земја“

Држава

Јасно е дека оние на Купертино се решени да направат Apple TV + одлична видео платформа за стриминг. Редок е денот кога не коментираме за нови серии, докушерии и филмски премиери што се произведуваат или излегуваат.

Новиот проект денес е различен. Е биде прв натпревар Епл ТВ + лов на таленти. Ново неделно шоу кое ќе го бара светот за најдобра кантри музичка пејачка и текстописец.

Apple само што најави дека наскоро ќе започне со снимање на својот прв музички натпревар за извидници за таленти за Apple TV +. Beе се вика "Мојот вид земја»И ќе биде домаќин на Рис Витерспун.

Оваа серија претпоставува дека прв музички натпревар од Apple. Иако не беше натпревар, една од првите популарни серии во музичкиот свет на „Епл“ беше спин-оф „Карпул караоке“.

Витерспун, кој глуми во емисијата Епл ТВ + „Утринското шоу“, го коментираше неговиот личен интерес за проектот заедно со најавата за претстојната серија на Твитер.

Растејќи во Нешвил, Тенеси, кантри музиката е огромен дел од мојот живот колку што се сеќавам. Историјата на композицијата и снимањето, уметноста на комбинирање на текстови и акорди, вистинскиот израз на она што му се случува на човештвото во моментов ...

Тој исто така коментира дека неговата желба е да открие музичари кои прават револуција во Кантри музика и донесете ја радоста на сите страни на светот.

Неверојатно сум инспириран од сите уметници кои продолжуваат да кршат смели нови патеки и нашата надеж е да откриеме музичари кои ја револуционизираат кантри музиката и да помогнат да се засилат нивните гласови и да се донесе радоста на кантри музиката на целиот свет.

Знаеме само дека снимањата на серијата се започнати. Очигледно дека е сè уште рано да се знае датум на нејзината премиера на Apple TV +.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.