Apple TV + продолжува да постигнува договори што му даваат приоритет на избор

Син Хедер

Од пред лансирањето на Apple TV +, во март 2019 година, Apple работеше некое време за да го достигне тоа договори за соработка со голем број режисери, сценаристи, актери, продуценти… Видовме некои од плодовите на оваа соработка на настанот за презентација на Apple TV +.

Очигледно, Apple не може да се потпира на своите ловорики и продолжува да преговара поинаку договори за приоритет на избор со голем број на компании за производство. Последниот до кој стигна, според Deadline, е со Син Хедер, водителот на серијата веќе достапен на Apple TV + Мала Америка и дека соработувал и во филмот КОДА.

Син Хедер достигна а Договор за приоритет при избор на целата содржина што ја создавате, така што Apple секогаш ќе ја има првата опција за купување на целата содржина што е во тек на развој, како и идни проекти во кои работи Хедер, или како продуцент, сценарист или водител.

Следниот наслов поврзан со оваа актерка, сценарист и писател е филмот Кода, филм чиишто права на Apple ги имасе стекна со почетокот на оваа година на филмскиот фестивал Санденс. CODA е напишана и режирана од Син Хедер и премиерно ќе биде прикажана на 13 август на Apple TV +. Во моментов, Apple сè уште не ни прикажа трејлер за овој филм.

Мала Америка, другата серија во која е поврзан Син Хедер, беше обновена за втора сезона, иако во моментот нема закажан термин за неговата премиера. Всушност, се чини дека снимањето на оваа втора сезона сè уште не е започнато.

Хедер претходно соработуваше на успешна серија како Патот за Хулу, Портокал е нова црна за Нетфликс и на филм Талула, неговиот прв долгометражен филм со премиера во 2016 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.