ARM на MacBook, Fraggle Rock за Apple TV и многу повеќе. Најдоброто од неделата во СојдеМак

Јас сум од мак

Оваа недела, неделата пристигна побавно од нормалното за многумина од нас и тоа е дека некои конечно можат да излезат од затворот во кој се наоѓаме поради здравствената вонредна состојба на Ковид-19 со недели. Денес можете да излезете неколку часа и најмалите од дома заедно со не толку малите излезете неколку часа. Ова е несомнено извор на радост за сите нас и не смееме да ги заборавиме оние кои не можат да излезат денес, затоа расположение и многу сила од тука. Без понатамошно разбирање, одиме со најдоброто од оваа недела во Јас сум од Мек.

MacBook

Започнуваме со вести кои зборуваат за гласините дека Apple ги добива батериите со АРМ процесори во Macs. Ова е веќе ветеран вест и без сомнение она што се издвојува овој пат е дека многумина го предвидуваат неговото доаѓање до крајот на оваа година или како максимум за 2021 година.

Друга важна вест оваа недела е дека момците од Купертино штотуку започнаа неговата сопствена верзија на Фрагл карпот став Apple TV +. Овие денови на затворање тие започнуваат бесплатни промоции за да ги гледаат нивните емисии и лансираат нови серии, ова е една од нив. иМек

Оваа година iMac може да има неколку промени, но многу важна за проширување на нејзината големина, да, на спуштање на огромната рамкаи тоа што го има на страните. Ова би било нешто што многу од корисниците на iMac би сакале да го видат бидејќи новата база ќе биде многу јасна, но додавање на повеќе екран без допирање на мерењата по големина би било одлично. Тогаш, ако дојдат повеќе новости, тогаш подобро ...

Работа од дома стана вообичаена овие денови за многумина и некои од вработените во компанијата Купертино би имале „проблеми“ со најмалите дома и теле-работа. Како што многумина би рекле, ова може да биде помало зло во овие комплицирани денови со Ковид-19 таму.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.