Atонатан Ајв ќе зборува на 29 ноември во Вашингтон

Оние што сè уште не го познаваат onyони Ајв, ќе кажат дека освен што се едни од најстарите директори на „Епл“, од шефовите на него и неговиот тим, излегоа и некои од најважните дизајни на „Епл“. И ние не зборуваме само за хардвер, туку тој исто така го координира дизајнот што мора да го има оперативниот систем или апликацијата на Apple. Затоа, тоа е значаен дел од компанијата со повеќе од репрезентативен глас и глас во утробата на компанијата за јаболка. Затоа ќе бидеме внимателни кон следниот 29 ноември во говорот што ќе го одржи во музејот Хиршорн во Вашингтон.

Настанот ќе започне во 3 часот попладне по локално време и е во организација на престижниот магазин Смитсонијан. Иако, пристапот до разговорот може да биде многу скап и мора да имаме значителна сума во банка. Ако сакате да присуствувате, билетите за аванс се веќе распределени, но во секој случај, има список на чекање во која можете да се пријавите. Во овој случај, местата ќе бидат распределени 10 минути пред да започне настанот.

[Ајв] е опишан како еден од најмоќните луѓе во највредната компанија во светот и беше почестен во 2017 година од страна на Смитсонијановите американски награди за генијалност („Златните глобуси на интелектот“), кои ги почитуваат револуционерните достигнувања во уметностите и науките , образование и социјален напредок. Ајв ќе се приклучи на разговорот со Рик Тецели, генерален уредник на „Брза компанија“ и автор на најпродаваната биографија „Да се ​​стане Стив sобс: Еволуцијата на несовесниот почеток во визионерски водач“.

Познавањето на впечатоците од Ајв од прва рака ќе ни овозможи да видиме со јасна разочараност, следните чекори на компанијата. Покрај тоа, тој е извршен директор кој обично не дава бод без конец, зборува јасно и неговото мислење е високо разгледано во рамките на компанијата. Затоа, со нетрпение го очекуваме планираниот разговор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.