Се продава BMW на Стив sобс на аукција. Дали имате пари?

Ако сте enthusубител на автомобили, може да ја видите оваа можност како можност да ги ставите рацете на она што беше еден од автомобилите на извршниот директор Стив sобс. Како што веќе знаете, ако следите сè што го опкружува животот на Jobобс, тој беше необичен лик, па можеше да го купи својот автомобил на аукција организирана од аукциската куќа Sotheby's  почетокот на следниот декември Тоа може да биде купување на вашите соништа.

Што се однесува до историјата на возилото, можеме да ви кажеме дека не е семејството на sобс аукција и дали е тоа спектакуларен BMW Z8 кабриолет Не секогаш од sобс и само што го возеше само три години.

Сега аукциската куќа Sotheby's Тој е во можност да ја организира аукцијата затоа што сегашниот сопственик на возилото сака да извлече неколку стотици илјади долари од него. На почетокот, автомобилот припаѓаше на друг Извршен директорна Oracleнаречен Лари Елисон што во 2000 година му го нуди на sобс овој накит кажувајќи му дека тоа е навистина чудо што одговара на неговата животна филозофија.

Jobобс се согласи и го стекна, иако години подоцна го продаде на трето лице кое пак го продаде на четврто, иако некое време подоцна почувствува дека направил грешка со продажбата и ја вратил назад. Сега, конечно, се врати на аукција, па ова чудо што помина низ рацете на Стив sобс ќе може да ги купи највисокиот понудувач.

Возилото има околу 24.500 километри и неодамна го помина техничкиот преглед. Аукцијата ќе се одржи во ујорк следниот 6 декември. Продажната цена на возилото во негово време беше 128.000 XNUMX УСД во САД и се очекува да ја достигне конечната бројка помеѓу 300.000 400.000 и XNUMX XNUMX УСД.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.