ChitChat, апликација за користење на WhatsApp Web на нашиот Mac

WhatsApp

Со официјално лансирање на WhatsApp Web на iPhone -око, распоредувањето е прогресивно и можеби ќе потрае некое време да се активира на вашиот iPhone - заврши чекањето на многу месеци што го претрпеа корисниците на iOS, или барем од нас кои избраа да не ги Jailbreak нашите уреди, заврши.

На мак

Разговор е апликација која има за цел да изолира WhatsApp Ниеб од прелистувачи и претворете ја во независна апликација како што е Телеграм, на пример, иако очигледно истиот резултат не е постигнат поради едноставниот факт дека WhatsApp Web е вградена услуга на прелистувач и нема природна апликација, нешто што особено штети претставата.

Оваа апликација своето работење го заснова на моторот за рендерирање на веб-сајтот Safari, што не е најдобра опција да се користи со WhatsApp Web. Услугата сега е во сопственост на Facebook Развојот за Chrome отсекогаш бил приоритет, затоа операцијата во прелистувачот на Google е супериорна од онаа на Apple и затоа, доколку не сакаме експлицитно да имаме апликација посветена на WhatsApp Web, посоветува да се избере Chrome, а може да биде и пониска Хром Канари (развојна верзија понудена независно од Google) ако сакаме да имаме ексклузивен прелистувач посветен на него.

Се очекува дека со текот на времето односот помеѓу Safari и WhatsApp Web се ​​подобруваат, И ова исто така ќе ги подобри перформансите на ChitChat, што да, е совршено валидна и употреблива опција со истите ограничувања како Safari.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Пабло Апарисио dijo

  Па погледнете, сè уште не ми се допаѓа што направи WhatsApp со сето ова, но добро ќе биде да го имам ако треба да испратам нешто долго во иднина. Благодарам, Карлос.

 2.   ХуанФран dijo

  Дали е безбедна оваа апликација? Дали нашите податоци се во неволја?

 3.   Оскар dijo

  Не разбирам зошто продолжуваат да го користат Whatfuck ако Line го стори тоа на која било платформа

 4.   Норберт Адамс dijo

  Line, Telegram ... Алтернативите не недостасуваат, но нема кој да се ослободи од проклетиот WhatsApp.