Еди Кју патува за Индија за да ја отвори новата лабораторија Мек

Apple Music сака да биде нешто повеќе од само стриминг услуга. Постојат многу услуги за употреба, водени ширум светот од Spotify. Но, ако на Епл нешто му се допаѓа, тој ги прилагодува своите услуги. Малку по малку се знае што компанијата јаболко подготви како поддршка или дополнување на услугата за стриминг музика на Apple. Во оваа прилика, зборуваме за договор помеѓу Apple Music и Музички конзерваториум КМ (КММЦ) од Индија, да промовира, преку лаборатории, создавање музика со апликацијата Logic Pro X, во просторите познати како Mac Lab.

Заеднички избрани локации се: Ченаи и Кампусот во изградба во Мумбаи. Во овие кампуси, студентите ќе научат да создаваат музика со добро познатата апликација на Apple, Logic Pro X. Со презентацијата на договорот претседаваше многу специјален член: тој самиот Еди знак, Виш потпретседател на Интернет софтвер и услуги. Apple обично носи личности за презентирање на ваков вид настан. Во оваа пригода имаше присуство на АР Рахман. Тој е доста личност во Индија, и покрај тоа што е композитор, продуцент, музичар, тој е и основач на KMMC.

За време на настанот, Еди Кју ја искористи можноста да објави создавање на 10 редовни стипендии за економски загрозени студенти, во програмата што би ја спровеле со  Конзерваториум за музика КМ.

Чест е да се биде во Мумбаи и јас понизно го ценам присуството на талентираниот АР Рахман заедно да ја објавиме оваа најава.

Еди Кју, исто така, призна за време на презентацијата:

Епл Музик и Конзерваториумот КМ Музика имаат длабока loveубов кон откривање, споделување и негување на музички талент и ние сме горди што поддржуваме институција која инвестира во идната уметност и музичка заедница.

Од друга страна, АР Рахман, исто така, покажа благодарност кон Apple.

Музиката е исцелител за денешниот свет и ние го делиме истиот афинитет и loveубов кон музиката како и Apple Music. Лабораториите и стипендиите на KMMC даваат непроценлив придонес за развој на талентите на утрешните музичари и текстописци. Во изминатите 20 години, јас бев верен корисник на „Логик про“ и возбуден сум што сум на ова патување со „Епл“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.