MacBook Air за 2022 година може да дојде со ново... име

Се очекува MacBook air да има редизајн ажуриран на времето. Најтенкиот и најтенок модел на Mac преносни компјутери, може да претрпи големо преуредување за следната година. Така барем неколку аналитичари го сугерираат тоа. Сепак, она што не го спомнаа е дека може да дојде со ново име. Промена не само во внатрешноста и надворешноста туку и во начинот на повикување.

Разбираме дека аналитичарите кога велат дека ќе видиме нов редизајниран MacBook Air се однесуваат на новите M1 Pro и M1 Max чипови. Исто така дека можат вклучете го дизајнот Notch на екранот како што направија новиот MacBook Pro претставен минатиот ден 18. Можете дури да очекувате нов дизајн во неговиот надворешен изглед. Но, она што не можевме да го сфатиме е една од промените за кои исто така се шпекулира. Промената на вашето име.

Оваа друга голема промена се однесува на името, кое би станал едноставно MacBook. Се шпекулира дека Apple би можел да го елиминира името Air во новите модели кои можат да бидат претставени следната година. На овој начин би се вратило осаменото име на MacBook. Така барем аналитичарот или експертот за прашања на Apple вели: Диландкт, како што изјави преку својот Твитер профил.

Последен пат Apple едноставно го користеше името MacBook беше во 2015 година. Со 12-инчен лаптоп кој силно се натпреваруваше со самиот модел Air. Оваа идеја траеше до 2019 година кога престана да се произведува и продава и таа година беше лансиран новиот 13-инчен MacBook Air Retina, кој имаше пониска цена и подобрени спецификации. Доколку овие гласини конечно се исполнат, Apple би останал со MacBook, MacBook Pro, iMac, Mac Pro и Mac mini.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)