MacBook Air 2017 и MacBook Pro TB пристигнуваат во делот за обновување на Apple

Ни недостасуваат доста Mac-ови за да го комплетираме списокот на компјутери во делот за обновени или обновени. Овој пат Apple денес ги додава MacBook Air и MacBook Pro со Touch Bar обновени оваа 2017 година исто како што тоа се случи со 12 ″ MacBooks пред неколку дена.

Веб-делот за обновени производи продолжува да додава нови капачи на опрема и факт е дека додека сте внатре Соединетите држави ако ги имаат повеќето модели на Mac во овој дел Покрај iPhone 6s, 6s Plus и Apple Watch Series 2, во Шпанија и во останатите земји тие или не пристигнуваат директно или тоа го прават на попрекинато време.

Мора да се разјасни дека оваа нова опрема ја нема истата двегодишна гаранција што ја имаме во Шпанија (барем така вели веб-страницата) оригиналната кутија за производи исто така не е додадена, додадена е бела кутија во која можете јасно да прочитате дека станува збор за реновиран Mac. Вистината е дека овие производи ќе поминат низ нови без проблем во повеќето случаи, иако е точно дека не се.

Попустот за нив е важен за многумина и лошата работа е што овие тимови не може да се финансира и не може да се конфигурира по мерка, односно додадениот во обновениот дел е оној што постои и не може да се менува.

Сите производи на Apple што се додадени на списокот на обновени може да се најдат од истата врска и логично најдоброто нешто кај нив е попустот што се применува во крајната цена што може достигне или надмине 300 евра во некои случаи. Како што веќе знаеме сите, во случај на поправени или реновирани производи, Apple спроведува процес на обновување и замена на компонентите што можат да бидат оштетени и ја остава опремата подготвена за замена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.