MacOS Monterey 3 бета 12.1 сега е достапен за програмери

бета

Епл само што започна macOS Monterey 3, iOS 12.1 и iPadOS 15.2 бета 15.2 верзии за програмери. Во овие бета верзии компанијата во основа додава поправки на грешки, подобрувања на стабилноста и решенија за некои проблеми откриени во претходните бета верзии.

Новите бета верзии сега може да се преземат директно од веб за програмери а во случајот со верзиите iOS и iPadOS, тие може да се преземат преку OTA од самите уреди. 

Засега времињата помеѓу бета верзиите се точни и се чини дека сме на добро темпо да имаме финална верзија пред крајот на оваа година, можеби ќе почекаат до почетокот на следната година. Како и да е, замислуваме дека ќе сакаат да остават се во кондиција за божиќниот период Не очекуваме премногу промени во системот што ќе ја загрозат неговата безбедност или стабилност. 

Не се додаваат промени надвор од поправените грешки за кои знаеме, доколку има новости во оваа бета 3 верзија, ќе ги објавиме на веб. Како и секогаш, препорачуваме да се држите подалеку од бета верзиите на macOS за програмерите и да чекате најмногу за јавните бета верзии што ќе бидат достапни наскоро. Како и да е најдобар во сите случаи или најдобро е да не ги инсталирате овие бета верзии за да избегнеме можни проблеми или некомпатибилност со која било апликација или алатка што ни е потребна во нашиот ден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.