Microsoft ја лансира бета верзијата на својата нова апликација за далечинска работна површина

Далечинска работна површина-мак-бета-0

Мајкрософт веќе ја има новата верзија на својата апликација за далечинска работна површина во рерната, која сè уште може да се преземе во бета фаза од кликнување на оваа врска. Сега за сега од Mac App Store можеме да ја преземеме стабилната верзија, но која потсетува на естетиката на стариот пакет канцеларии од компанијата Редмонд, зборувам за Office 2011, па време беше да ја ажурираме оваа апликација со интерфејс во согласност со новите апликации на Word, Excel, Outlook ...

Оваа верзија исто така има нови функционалности и карактеристики кои вклучуваат подобрување во управувањето со корисничката сметка и можноста да се користат природни команди на Mac како што се CMD + X, C, V за сечење, копирање и лепење во рамките на оддалечена сесија.

Далечинска работна површина-мак-бета-1

ова Бета клиент за далечинска работна површина Може да се пофали со некои одлики за кои се претпоставува дека се зачувани во финалната верзија, како што е прилично добар аудио стриминг и видео стриминг, што совршено го прилагодува бит-стапката на капацитетот на врската.

Дури и самиот Мајкрософт споменува дека постојано додава нови функции во оваа бета апликација, вклучително и поддршка за повеќе монитори, пренасочување на таблата со исечоци, Портал за далечинска работна површина и други далечински ресурси (и RemoteApp и десктоп конекции).

Во секој случај, како што секогаш препорачуваме, не треба да ја користите оваа апликација повеќе од за тестирање на задачи бидејќи сè уште може да претставува различни грешки, па затоа, ако интензивно ја користите во задачите на системската администрација, подобро е да се одлучите за стабилна верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.