Најк го претстави Apple Watch Nike + Series 3 со нов полноќ магла

Најк претпладнево претстави нов Apple Watch Nike + серија 3, кој вградува како голема новина, дискретен, но привлечен каиш за Apple Watch. Во оваа прилика, името што го добива е Магла на полноќ. Ова ново презиме на часовникот Епл, што звучи подобро на англиски отколку на шпански «Полноќна магла». Е биде достапен од 14 ноември. Моделот кој ќе се одликува со LTE. Користете материјал сличен на Nike Sport Loop, но овој пат, побарајте многу помалку впечатлива боја, темно сива, но не помалку елегантна за тоа. 

Во овој поглед, кутијата за часовници е сива со црни агли. Комбинацијата со потемен сив ремен од футролата овозможува да се види елегантен часовник без да се изгуби сјајот. Оваа верзија на Watch Sport ни помага и да вежбаме и да се облекуваме неформално.

Цената на часовникот изнесува 399 долари, што ќе го видиме на страницата Најк. Во принцип, Apple би го продал овој часовник, но овој факт не е потврден. Двете компании водат синергија во продажба на часовник кој е подготвен за вежбање, како и придружба на нас од ден на ден. Од страна на Најк, тој го објави опсегот VaporMax, каде што една од боите е онаа Магла на полноќ, совршено се совпаѓа со часовникот на Apple.


Apple Watch Nike + моделите доаѓаат со специфични Nike + презентации дизајнирани специјално за Apple Watch, и за дигитален и за аналоген стил. Од нив, можете директно да пристапите до апликацијата Apple Watch Nike +. 

Без оглед на естетското ниво, Apple Watch Nike + серијата 3 добива брзина на процесорот и дозволува во верзијата LTE да прима и остварува повици дури и ако не го носите iPhone со вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Александар dijo

  Здраво,

  Не можам да го најдам на продажба. Може ли да се купи во Шпанија? Ве молам, ако имате повеќе информации, кажете ми. 😉

  Ви благодарам,