StarCraft ќе се ажурира во својата верзија за Mac со 4k резолуција

Класикот Blizzard StarCraft ќе пристигне следниот август во нова верзија, ремастерирана верзија што ќе ни понуди графика со резолуција од 4K, така што loversубителите на овој класик од 1998 година повторно можат да уживаат во овој класик меѓу класиците. На 14 август, StarCraft Remastered ќе се појави во продавницата за апликации Mac за 14,99 американски долари и ќе биде целосно преведен на шпански јазик, покрај англиски, португалски, француски, германски, италијански, полски, руски, корејски, јапонски и традиционален кинески. Но, ако едвај чекате да пристигне датумот, вие сте многу јасни дека ќе одите за играта, сега можете да ја резервирате преку веб-страницата на Blizzard што ќе ви овозможи да добиете три бонуси за изградба на вашата тврдина.

StarCraft е една од оние игри што луѓето продолжуваат да ги играат и покрај годините откако е објавен. Blizzard заврши одлична работа, достојна да се восхитува на работите какви што се, одржувајќи ја својата важност во рамките на вашиот каталог во последниве години и кога треба да го претвори својот роденден, подготви темелен преглед на тоа, особено во визуелниот аспект на исто На крајот на летото ќе ја објави ремастерираната верзија со графика во 4, но исто така ќе додаде нови проширувања како и голем број новини прилагодени на времето во кое се наоѓаме.

Може да се очекува дека системот за пребарување е подобрен, како и дека можеме да уживаме и во профилите на играчи што ги имаме ќе прикаже голем број статистики за игри. Целиот напредок што ќе го постигнеме ќе биде зачуван во облакот, така што ќе мора да направиме копија од нашиот напредок ако поради некоја причина треба повторно да го инсталираме оперативниот систем. Но, не само што графиката ќе претрпи значително подобрување, туку и гласовите и звуците повторно се снимаат за да се прилагодат на играта во согласност со квалитетот што Blizzard сака да ни го понуди на ова ремистерирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.