Adobe Flash Player е ажуриран на верзијата 18.0.0.203

флеш-плеер-2

На крајот на изминатиот месец беше ажурирано додатокот Adobe Flash Player за Mac, и за само три недели ќе пристигне нова верзија со изведени корекции и подобрувања во верзија 18.0.0.203. Како и секогаш, подобрувањата се фокусираат на 3Д содржина и перформанси на играта, подобрена ефикасност и компатибилност на видеото и нови API за подобрување на искуството со прелистување на најновите уреди.

Една од промените што не сме ги спомнале или не се сеќаваме дека ги направивме е промена на интерфејсот за инсталација на приклучок. Чекорите до анимациите многу се променија од неколку верзии пред тоа, но во реалноста самата инсталација не е нешто што треба да нè загрижува и можните безбедносни дупки што ги решаваат во скоро секоја верзија на Flash Player.

флеш-плеер

Овие ажурирања обично се појавуваат автоматски на нашиот Mac преку скокачки прозорец што предупредува на новата достапна верзија, но секогаш можете да пристапите од Преференци на системот и кликнете на икона за блиц, потоа одете на горниот таб Напредно, Во него ќе го видите делот за ажурирања во кој се појавува верзијата што сте ја инсталирале на вашата машина. Исто така, може да се пристапи директно од веб-страницата на Adobe Flash Player, и проверете дали ја имаме инсталирано најновата достапна верзија. За причини за безбедност и стабилност на системот, се препорачува да го одржувате ажуриран Adobe Flash Player до најновата верзија и на тој начин да избегнувате проблеми во нашата машина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.