Наградата Тим Кук, пратките на AirPods, Apple Watch и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

Веќе ја поминавме првата недела од октомври и гледаме „напната смиреност“ по ажурирање на macOS High Sierra поради проблеми со повеќе корисници со новиот датотечен систем APFS.

Во секој случај, повеќето корисници не гледаат проблеми во новата верзија и нивната опрема е веќе ажурирана, други чекаат да видат што ќе се случи, а неколкумина се решени да не се ажурираат на macOS High Sierra, иако не е ниту најдобрата опција. Во секој случај, имаме повеќе извонредни вести во текот на неделата во Јас сум од Мек и овие се некои од нив.

готвач

Првата од новостите што ќе ја истакнеме оваа недела е онаа од Списание Vanity Fair кој штотуку објави список на највлијателни луѓе во светот, список во кој можеме да видиме како Тим Кук се искачи од единаесеттата позиција што ја зазеде минатата година, на третата позиција надминувајќи го Лери Пејџ, ко-основач на Гугл и Елонк Маск од Тесла / Спејс Х.

Времето на испорака за нови Apple AirPods варира многу. Истата недела одекнавме на пад на времето за пратки и сега се чини дека продажбата или акциите се уште се прилично фер од тогаш Терминот повторно се зголемува, барем во Шпанија.

Apple оваа недела ја објави новата верзија watchOS 4.0.1 само за моделот Серија 3 за поправете проблеми со поврзаноста со LTE. Во овој случај можно е да не го имаат сите корисници овој модел, но точно е дека сите софтверски верзии објавени од Apple имаат премногу грешки.

Конечно, не сакаме да ве оставиме со овој „лош вкус во уста“ и затоа ја препорачуваме оваа игра, Средна земја: Сенки на Мордор. Ова е игра развиена од Feral Interactive Games и се базира на сагата за „Господарот на прстените“ којасигурно ќе ги израдува loversубителите на сагата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.