AirPods 3 и Apple Music Hi-Fi во вторник, на 18 мај?

 

Рендерирајте AirPods 3

Гласините за можно пристигнување на нови AirPods 3 во исто време дека станува збор за подобрување на квалитетот на звукот на Apple Music се уште се добро присутни. Во овој случај тоа е гласина што го става доаѓањето на овие нови AirPods и квалитетот на аудио Hi-Fi во Apple Music за следниот вторник, 18 мај.

Веста за новата AirPods од третата генерација доаѓа од далеку и во овој случај се чини дека тие би можеле да бидат поблиску од кога било до нивната презентација. Тоа не е вест потврдена од Apple далеку од тоа и Apple не се очекува да одржи настан за тоа, тој едноставно би ги лансирал на веб-страницата како ажурирање и тој ќе се шири низ мрежата брзо како и обично.

Веста / гласините доаѓаат од раката на јутјубер

Лук миани бил задолжен за прикажување на вестите во кои претходно објавиле AppleTrack. Секако гласините за пристигнувањето на овие нови AirPods доаѓаат од далеку и не можеме да исклучиме никаква можност бидејќи станува збор за производ што треба да пристигне рано рано, било да е тоа на WWDC или порано.

Сега се очекува следниот вторник на 18-ти да имаме лансирање на овие нови безжични слушалки од Apple кои би имале дизајн многу сличен на оној на сегашниот AirPods Pro, но без силиконски дел и без активно откажување на бучавата. За тоа ќе чекаме следниот вторник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Jimими iMac dijo

    Колку глупости, тие би биле како безжично полнење на воздухопловите 2, но како новина, страсна, крај на приказната.