AirPods 3 и AirPods Pro 2 за 2021 година според Куо

Apple AirPods. Оригиналите

Тука секој го кажува своето и како може поинаку да се знае аналитичарот Минг-Чи Куо предвидува лансирање на новите AirPods Pro 2 и AirPods 3 за следната година. Постојат многу гласини кои доаѓаат деновиве со можно лансирање на AirPods Lite или AirPods Pro Lite, но се чини дека тоа нема да се случи според она што ни го кажува добро познатиот Куо.

Како што обично велиме во овие случаи, она што навистина може да означи дали ќе бидат започнати или не денес производството од истото и е дека проблемот со коронавирусот ќе влијае на производството на Apple и други големи технолошки компании.

Новиот AirPods Pro беше лансиран релативно неодамна и некои гласини зборуваа за можноста Apple да лансира „Lite“ или поевтин модел на овие слушалки за корисниците кои не сакаат да ги платат тие 279 евра, но според Куо тоа нема да се случи и ќе допре почекајте до 2021 година да видите нов модел на спектакуларни слушалки на Apple.

Се чини јасно дека гласините се менуваат секојдневно и деновиве повеќе. Некои аналитичари предупредуваат на лансирање на нови AirPods На крајот на оваа година, иако е точно дека можеме да видиме нови слушалки, се чини дека сè укажува на тоа дека ќе мора да почекаме уште малку, барем до следната година. Лансирањето на толку многу нови производи по ред во текот на една година може да биде непродуктивно за Apple бидејќи „евтиниот“ модел на AirPods би можел да го изеде не толку евтиниот модел. Seeе видиме што ќе се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.