Објавувањето на AirPods Pro Lite може да се одложи

Apple AirPods веќе се цени дури и за нивна поправка

Гласините укажуваа дека тој наскоро ќе го стори тоа започнете со производство на новиот AirPods Pro Lite. Беше наведено, по неколку сомнежи, дека тоа ќе биде во вториот квартал од оваа година. Тоа ни остави краен рок од април-јуни. Новиот извештај тврди дека сè што првично било планирано е повеќе од веројатно и дури и ако се запазат роковите за производство, можеби е тоа не се лансираат на пазарот во закажаниот датум. Тие ќе бидат одложени поради здравствената и економската криза создадена од Коронавирус.

Haveе мора да почекаме за настани, но секако Apple се подготвува да биде добра сезона малку во офсајд. Како и многу други други компании ширум светот.

Apple може да почека за лансирање на AirPods Pro Lite додека не се стабилизираат пазарите.

Коронавирусот одамна престана да биде само закана по здравјето и започна да ги тресе пазарите. Во основа затоа што без луѓе да присуствуваат на нив, компаниите не можат да продолжат со своите вообичаени задачи. Apple не е слободен и поради одлуките донесени од националните и локалните власти, вашите планови за стартување можат да бидат вознемирени во врска со лансирањето на новиот AirPods Pro,.

Откако се појавија гласини дека производството на новите слушалки започнало во вториот квартал од годината, извештај објавен од DigiTimes укажува на тоа дека дури и ако овие рокови се испочитуваат, повеќе од веројатно е дека тие нема да бидат пуштени во продажба на пазарот сè додека не се стабилизира кризата КОВИД-19.

Основната причина е што е повеќе од веројатно дека доколку биде лансиран на средина од него, многу потенцијални купувачи тие нема да одат или нема да можат да одат да ги купат затоа што се плашат да не бидат заразени или се во карантин.

Не е дива претпоставка и ако се земе предвид, на пример, дека Apple веќе донесе одлука дека јунискиот WWDC се одржува преку ИнтернетТоа е затоа што компанијата предвидува дека барем ситуацијата нема да биде целосно контролирана на тие датуми. Можеме да го екстраполираме и не е премногу ризично да се каже дека оваа годинаможе да биде празна година. Само времето може да ни докаже во право или да ни го одземе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.