Apple го регистрираше доменот AppleCoronavirus.com

Ковид -јаболко

Новата веб-страница на Apple нема содржина во моментот, затоа при пристап до веб-страница AppleCoronavirus.com да не најдеме ништо. Ова е една од оние новости што многумина од нас можат да ги сметаат за апсурдни, но дека во реалноста станува збор за стратешки движења на компаниите. Во овој случај, регистрираната веб-страница со сопствен домен на Apple е филтрирана од MacRumors, во овој случај информациите што се појавуваат не се дека се премногу, едноставно можете да видите дека сопственикот е компанија наречена Apple. домен купен од Apple.

Ковид -јаболко

Apple, Google, Microsoft, Samsung и сите поголеми компании ширум светот се вклучени во борбата против Covid-19. Несомнено, вирусот предизвика две од најголемите светски компании како „Епл“ и „Гугл“ дури да лансираат апликација за дигитално следење на напредокот на пандемијата преку мобилни уреди во соработка со се бори со вирусот, Ова е несомнено нешто незамисливо ако не е за доброто на сите, а особено на луѓето што живеат во Соединетите Држави, кои се погодени од Covid-19 вирулентно.

Засега е непознато што би можеле да додадат на оваа нова веб-страница што ја купи Apple, но очигледно ќе биде поврзана со борбата против вирусот. Се разбира, сите средства што големите компании ги имаат во свои раце очигледно се неопходни за борба против оваа „бубачка“, што е она што многумина од нас веќе го нарекуваат Ковид-19. Се надевам дека ова се борат заедно во затвор на луѓето во нивните домови наскоро можат да дадат резултати и е дека бројот на смртни случаи предизвикани од новиот коронавирус не престанува да се зголемува ширум светот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.