Apple објави ново музичко видео на Apple, промовирајќи многу уметници

Пред неколку часа, Apple објави ново промотивно видео за Apple Music. Во оваа прилика, главни ликови се уметниците. Во видео од 38 секунди, се појавуваат голем број на корици на албуми и изведувачи, споени со моќни слики со голем волумен. Гледаме на видеото, насловните страници на уметниците разновидни како: Сиа, гранчиња на ФКА, Кеша, Флитвуд Мек, Меѓу другите.

Епл само што претстави watchOS 4.1. со додавање на Apple Music на Apple Watch. Оваа акција несомнено ќе го зголеми бројот на претплатници на Apple Music. Отсега ќе може да се пристапи до целиот музички каталог, без да мора да зависи од часовникот на Apple. Успех кога сте во движење, вежбате или едноставно кога ќе се оддалечите од вашиот мобилен уред.

Дури и да е така, се надеваме дека ќе видиме повеќе новости во услугата на „Епл“, бидејќи самите менаџери на стриминг сервисот се изјаснија во повеќе од една прилика дека сакаат да ги спроведат нешто различно од другите услуги за стриминг, што го знаеме денес. Можеби ова е единствениот начин да се намалат корисниците на Spotify, која има повеќе од 60 милиони корисници ширум светот, во споредба со 30 милиони, претставени од Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   АндресРамирез1 dijo

    Без сомнение, „Епл“ работи огромна работа во светот на музиката главно затоа што продолжува да објавува музички спотови и да работи со големи уметници во индустријата ширум светот ...