Apple ни нуди список на апликации за темен режим во macOS

Темен режим

Вистина е дека темниот режим не е сè што сакаат многу корисници на Mac и тоа е тоа адаптираните апликации се клучот за успехот на овој начин. Во секој случај, она за што мора да бидеме јасни е дека денес има многу мал број на апликации кои ја олеснуваат употребата на овој режим со директно прилагодување на темниот режим на macOS. Јас велам „лесен за употреба“ затоа што очигледно имајќи го целиот Mac во темно режим, а потоа при отворање на апликација свети со светло-бела позадина, не е баш темниот режим што го сакаме за нашиот Mac.

Apple додава список со неколку апликации што користат мрачен режим

Веб-страницата на Apple покажува список со неколку апликации кои му овозможуваат на корисникот да ужива во тоталното искуство во мрачен режим. Во оваа огромна листа на апликации наидуваме на некои добро познати апликации и други не толку, туку на крајот Тие се апликации што имаат можност за темен режим целосно интегриран и имплементиран и ова е она што корисниците навистина го ценат. Очигледно, сите канцелариски апликации на Apple и други апликации како што се:

 • Evernote
 • Тодоист: Да се ​​направи список
 • Работи 3
 • Одисеј
 • Pixelmator Pro
 • Водач
 • Нозбе
 • Бележник - Земете белешки, синхронизирајте
 • Воздушна пошта 4
 • И многу повеќе

така ако барате апликација што поддржува мрачен режим на вашиот Mac и сакате да одите да ги видите оние што ги покажува Apple на оваа листа, не двоумете се и пристап директно од оваа врска за да го видите бројот на достапни апликации и компатибилен со овој темен режим.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.