Apple ја објави втората јавна бета верзија на OS X El Capitan 10.11.1

ос-ел-капитан-1

Apple штотуку ја објави втората јавна бета верзија на оперативниот систем што многу корисници ја објавија синоќа, OS X El Capitan. Овој пат тоа е втора бета верзија на OS X 10.11.1 и треба да се напомене дека претходната јавна верзија, односно бета 1 беше лансирана на 22 септември.

Apple продолжува со добриот ритам во своите надградби и во овој случај корисниците се наоѓаат во бета програмата кои ја добиваат оваа нова верзија. Во него, новите емотикони што веќе ги имаа во првата бета верзија и типичните промени поврзани со поправени грешки и подобрувања во перформансите.

Оваа верзија треба да биде иста како што тестираат официјалните програмери од минатиот 29 септември Помина повеќе од една недела и сега ги достигна останатите корисници кои се вклучени во оваа бета програма.

ос-ел-капитан-1

Се чини дека Apple е подготвен да ја ликвидира оваа верзија на оперативниот систем Mac што е можно поскоро и затоа темпото на изданија е добро. новата бета-верзија 2 на OS X El Capitan 10.11.1 автоматски ќе скокне во продавницата за апликации Mac Ако веќе сме во бета-програмата, ако не се појави, можеме да и пристапиме од менито со јаболка> Продавница за апликации ...
Од друга страна, препорачајте уште еднаш дека е најдобро користете го овој вид бета-верзии како тест во посебна партиција и да не ги користите како главен оперативен систем иако можат да бидат стабилни и да работат добро. Овие се бета верзии и секогаш можеме да имаме несреќа што ни пречи на некоја работа или слично.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хорхе Араухо dijo

  Дали некој забележа дека исчезна опцијата за безбедно бришење пошта во корпата за отпадоци?
  Сепак, со Јосемити можете да оставите опција за безбедно бришење секогаш избрана, но со Ел Капитан гледам дека повеќе не се појавува и бришењето на датотеките е нормално.