Apple и DJI лансираат ексклузивна верзија на дронот DJI Mavick Pro

DJI Mavick Pro алпско бело јаболко

Ако има една компанија што е репер во секторот за беспилотни летала, тоа е DJI. Моделите што ги продава оваа компанија се чудо што се однесува до технологијата. Еден од најпопуларните модели е DJI Mavick Pro, мал дрон што може да се свитка, кој се вклопува во секој ранец и има неколку интересни карактеристики.

Досега овој дрон се продаваше во две бои: црна и платина. Сепак, во соработка со Apple, чија главна боја е белата, тие одлучија да го лансираат лансирањето DJI Mavick Pro Alpine White. Овој модел може да се набави преку продавницата на Apple и преку продавницата DJI.

Преклопен DJI Mavick Pro Alpine White

Што можете да очекувате од овој дрон? Па, како што веќе споменавме, тоа е модел со четири краци што е целосно склоплив и тоа се вклопува во чанта или ранец. Тоа е исто така уред што можете да го управувате со iPhone или iPad - вклучувајќи го и 12,9-инчниот iPad Pro - или преку далечинскиот управувач што е додаден во продажниот пакет. И, бидете внимателни, бидејќи овој дрон може да се вози на максимално растојание од 7 км.

Од друга страна, автономијата на овој DJI Mavick Pro Blanoc Alpino е до 27 минути со едно полнење. И, како ова да не е доволно, можете да постигнете А. брзина до 65 км / ч. Што се однесува до неговата способност да фотографира и снима видео, Mavick Pro има камера способна снимајте видеа со резолуција од 4K и видеа со бавно движење во Full HD. Камерата има сензор со максимална резолуција од 12 мегапиксели.

Конечно, во продажниот пакет во износ од 1.249 евра вклучени се две паметни батерии; ранец за носење, три резервни пара пропелери (алпско бело); далечинскиот управувач со наменски копчиња; и 16 GB MicroSD мемориска картичка за складирање на сè што е снимено од камерата DJI Mavick Pro Alpine White.

Повеќе информации и купување: Apple


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.