Apple TV + ја лансира сопствената верзија на Fraggle Rock.

Apple TV + го лансира Fraggle Rock

Една од моите омилени серии од детството беа оние кукли кои секогаш беа добро расположени. Серијата започна со една од највпечатливите песни што ја паметам и која и денес не ја заборавив. Apple TV + ја враќа таа серија, Fraggle Rock се вратија.

Дојдете уживајте ... вашите проблеми оставете ги ... ајде да играме ... дојдете во Фрагл Рок.

Соопштението на Apple не ни дава увид за тоа што ќе биде серијата, но описот на видеото ни дава идеја за тоа каква ќе биде заговорот. Предвидуваме што е тоа многу актуелен тренд.

Оваа нова серија што Apple ќе ја започне наскоро, ќе ги научи децата дека може да се ужива и многу дури и кога сме среде глобална пандемија. За неколку недели, властите го советуваа социјално дистанцирање.

Главните јунаци на серијата, Гобо, Ред, Бубер, Моки, Вембли и чичко Мет, ќе ги научат децата да одржуваат социјална дистанца и ќе научат дека да се биде во оваа ситуација може да биде и забавно. Fraggle се наоѓаат во својата пештера и тие ќе ни кажат анегдоти и шеги, но на посигурен начин.

Таква е филозофијата на серијата во однос на информирање и предавање за одржување на безбедносните мерки што продуцентите и човечките протагонисти на серијата ја снимиле серијата од нивните домови. За ова тие не користеа ништо повеќе и ништо помалку од сегашниот iPhone 11.

Серијата ќе се емитува секој вторник и нејзините содржината ќе биде бесплатна за сите луѓе, затоа нема да биде потребно да се регистрираат и да плаќаат такса за Apple TV +.

Добредојдовте назад во Фраглл Рок. Сигурно добро си поминавме гледајќи ја оваа легендарна серија. Добра можност да се вратиме во нашето детство и да се забавуваат нашите мали. Дури и ако е барем некое време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.