Apple TV 64 GB, финална верзија macOS Catalina, iFixit MacBook Air и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

Јас сум од логото на Мек

Повторно е недела и оваа недела исто така имаме добри интересни вести Apple и светот на Mac. Меѓу сите овие новости, од самиот почеток го потенцираме лансирањето на сите конечни верзии на различните Apple OS, macOS, iOS, iPadOs, tvOS и watchOS. Покрај овие нови верзии, наидовме и на други интересни вести што ги споделивме со вас во оваа втора недела на затворање во нашата земја и сега ќе ги видиме најистакнатите.

Првата од потенцираните вести се однесува на можно зголемување на Капацитет на Apple TV Следна генерација. Вистина е дека нема премногу детали за можно лансирање на овие нови Apple TV, но веќе започнавме да гледаме некои интересни гласини Во мрежата.

Епл часовник вода

Продолжуваме со уште една добра вест за Apple и тоа е дека Apple Watch е целосно ослободен на тарифите наметнати од владата на Доналд Трамп. Ова е дефинитивно многу добра вест за јаболкото а исто така и за корисниците, бидејќи нема да забележиме зголемување на цената предизвикана од овој вид тарифа.

Од друга страна ја имаме новата верзија на macOS Каталина 10.15.4 за секого корисниците. Оваа нова верзија додава низа интересни подобрувања, затоа препорачуваме кога ќе можете да ја инсталирате оваа нова верзија и да започнете да уживате во имплементирани подобрувања во него

MacBook Air е отворен

Нов ладилник и внатрешни жици

Конечно, сакаме да го споделиме Експлодиран поглед направен од iFixit del нов MacBook Air. Новиот механизам за тастатура со систем за ножици е веќе имплементиран и сега можеме да ја видиме целата внатрешност на овие нови MacBook Airs.

Грижете се многу за себе овие денови и пред се # QuédateEnCasa


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.