Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22

Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22
Arc Hub, центар со 7 порти што сакате да ги имате за вашиот MacBook | Јас сум од мак

Arc Hub, центар со 7 порти што сакате да ги имате за вашиот MacBook

Arc Hub за MacBook

Многу корисници се жалат на неколкуте врски што ги нудат најновите лаптопи на Apple. Се повикуваме на MacBook Pro и, пред сè, најмалиот од семејството, 12-инчниот MacBook. Едно од решенијата што ги нуди „Епл“ е да имате бесконечен број адаптери што ќе ги поврзете на USB-C портите на вашите компјутери со цел да ги поврзете сите видови надворешни елементи.

Сепак, совршено решение би било да имате „центар“ или концентратор кој нуди голем број на врски и дека различна опрема може да се поврзе истовремено. И ова е токму она што тој го прави Arc Hub, убав концентрат во овална форма, кој собира до 7 различни врски. Најдобар? Дека ќе зафатите само една USB-C порта на вашиот MacBook или MacBook Pro.

Arc Hub е додаток што ќе ви овозможи да додадете врски со вашиот MacBook исто толку интересни, исто колку и интересни две порти USB-C. Едниот од нив ќе се користи за поврзување со лаптопот, додека другиот ќе ни помогне да ја наполниме батеријата на опремата. Alsoе имаме и ние 2 USB 3.0 порти да може да поврзува периферни уреди или елементи за надворешно складирање. Брзината на читање и запишување е до 640 mbps / 5 gbps - оваа брзина ќе се преполови и двете порти се користат.

Од друга страна, Arc Hub нуди и решенија за да можете да го поврзете вашиот MacBook со надворешен екран. Во овој случај ќе имаме Mini Display Port што ќе ги поддржува следните резолуции: 1080p на 60 Hz, 2.560 x 1.440 на 60 Hz или 3.840 x 2.160 на 30 Hz. Конечно, Arc Hub нуди и излез HDMI v.1.4, како и читач на SD картички со кои ќе ги преземете сите фотографии што ги имате направено со вашата дигитална камера.

Ако сте заинтересирани да го купите, треба да знаете дека овој Arc Hub, по добар прием на платформата Crowdfunding Indiegogo, Веќе е на продажба од минатиот јули. Неговата цена е 134,99 УСД. Или е исто: околу 114 евра до сегашната промена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.