Wallиден полнач Aukey со 4 различни конектори за патување

Зборуваме за производ што ни го нуди фирмата Ауки за оние моменти кога треба да патуваме во друга земја и не сакаме да носиме различни wallидни адаптери за секој од нив. Во овој случај, USB полначот ни нуди 4 приклучоци за поврзување што треба да ги додадеме до четири уреди истовремено и 4 wallидни адаптери Тие им служат на САД, Велика Британија, Австралија и Европа.

Во принцип, тоа е wallиден полнач кој има доблест да биде добар придружник за патување, бидејќи сите што имаат потреба од неколку адаптери ќе го решат само со еден. Оки, веќе неколку години си на пазарот на додатоци за уредите и ова е уште една можеме да најдеме добра цена и тоа е навистина интересно ако патуваме многу.

Факт е дека ако патуваме во друга земја, wallидните врски можат да бидат вистински проблем и со ова USB полнач 4 пристаништа нема да имаме проблеми. Најдобро од сè, може да наплати кој било iPhone или Android уред со до 2,4А по приклучок, што ни овозможува истовремено полнење на паметниот телефон, таблетот и нема потреба да купувате повеќе од еден приклучок адаптер на земјата што ја посетуваме бидејќи ги имаме сите 4 во едно.

Содржината на полето

Како што веќе рековме, се додава и сопствениот полнач на кој можеме лесно да ги поврземе секоја од различните wallидни приклучоци, четирите адаптери и упатствата за употреба. Во овој случај, мора да се стави до знаење дека не станува збор за модел што поддржува брзо полнење, но мислам дека имаат и таков. Во секој случај, таа ја извршува основната функција што ја сакаме, а тоа е да го полниме нашиот паметен телефон или таблет во која било земја.

Спецификации и работа на полначот

Операцијата е основна и со цел да се поврзе секој од различните wallидни адаптери, има јазиче што можеме притиснете го и ослободете го адаптерот. На овој начин е многу едноставен за употреба и пред се брза да се менува еден за друг.

Во овој случај имаме полнач за Aukey модел PA-U41. Прифаќа струен влез од 100-240V-0,5A 50 / 60Hz и излезот нуди 5V 4,8A (секој од нив е максимум 2,4А) што ни овозможува да се полни тивко. Покрај тоа, нејзината големина не е најголема и има некои се мери 72 x 55 x 27 mm заедно со тежина од околу 85g. Неговата цена е Не се пронајдени производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.