Bang & Olufsen најавува безжичен со адаптивно активно поништување на бучава

Слушалки B&O

Во моментов наоѓаме неколку типови на безжични слушалки кои нудат откажување на бучавата меѓу нивните спецификации. Во Јас сум од Мак, испробавме добар дел од овие слушалки и сега Bang & Olufsen покажува некои што нудат, според фирмата, вистинско укинување на бучавата.

Тие објаснуваат дека за да се постигне најдобро можно откажување на бучавата, слушалките користат еден вид адаптивен ANC кој комбинира активно поништување на бучавата со пасивно запечатување на самите слушалки. До шест микрофони ја извршуваат задачата за автоматско прилагодување на нивото на ANC и исто така користат технологија на насочен зрак за да го подобрат квалитетот на повикот кога зборуваме и кога има бучава надвор.

Некои од главните спецификации на овие Beoplay EQ

Слушалки B&O

Новиот Beoplay EQ нуди според спецификациите до 20 часа игра со куќиштето или некои други 6,5 часа со континуирано активно поништување на бучава, Изработени се од анодизиран алуминиум однадвор, отпорност на вода и прашина со сертификат IP54, по 8 грама тежина, поврзување со Bluetooth 5.2 и ќе бидат достапни во нашата земја од следниот 19 август.

Како и обично во тековните слушалки, кутијата за полнење ја нуди опцијата за безжично полнење Qi и има порта USB C. Овие нови слушалки ќе имаат на располагање неколку бои: црн антрацит и боја наречена песок. Важната работа за сите корисници кои имаат намера да купат е несомнено нејзината цена и во овој случај тие изнесуваат 399 евра.

Findе најдете повеќе детали и опција за директно купување од сопствената веб-страница на фирмата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.