Beats Fit Pro ќе започне во Европа и Канада на 24 јануари

Отчукувања

Истиот месец доаѓањето на слушалките Beats Fit Pro е потврдено на стариот континент и во Канада по нивното лансирање во САД. Самата фирма беше задолжена за објавување на веста потврдувајќи го претстојното официјално лансирање на овие слушалки за во уво, сето тоа на официјалниот профил на Твитер по одговор до корисник.

Вистината е дека нема официјален датум потврден како таков, но повеќе медиуми како официјален датум го посочуваат следниот понеделник, 24 јануари. Beats Fit Pro се најновите Beats од Apple, тие додаваат еден вид флексибилни крила за да ги задржат во увото, футрола за полнење, силиконски полнење, активно поништување на шум, просторен звук со динамична глава и следење на чипови. H1 што нуди " Еј Сири“ поддршка.

Официјалниот твит во кој тие го покажаа претстојното доаѓање на овие нови Beats:

Покрај можниот датум на објавување за 24 јануари во Европа и Канада, се очекува дека за Јапонските корисници лансирањето пристигнува на 28 истиот месец. Овие слушалки за во уво се достапни во четири бои: розова, сива, бела и црна. Ќе треба да се види дали прогнозите на овие медиуми се исполнети или не и да видиме во колку земји се достапни следниот понеделник на 24-ти, се надеваме дека и нашата е една од нив. Сите информации за овие Beats слушалки се достапни на веб-страницата на Apple и на Beats официјална страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.