Bioware планира да издаде верзија на „Војна на вездите: Старата република“ за Мек

Војна на Starвездите Стара Република

Малку по малку, Mac-овите прават лажат меѓу игрите кои се најуспешни кај играчите. Пример е насловот Војна на Starвездите: Старата Република, онлајн игра со улоги, која во раните денови имаше повеќе од милион регистрирани корисници.

До сега, Војна на вездите: Старата Република беше ексклузивна игра за корисниците на компјутери, сепак, BioWare увери дека планираат да лансираат верзија за Mac бидејќи има голем број корисници кои ја користат платформата на Apple во нејзиното време. На ден .

Во отсуство на официјална потврда, сега треба да почекаме Electronic Arts, сопственик на BioWare, да го одобри ова пристаниште. Haveе почекаме да видиме дали оваа објава останува едноставна декларација за добри намери или навистина ќе можеме да уживаме во оваа игра на нашите Mac.

Fuente: Ysојстик


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.