Blackguards, на продажба ограничено време во продавницата за апликации Mac

Црните штитници

Црните штитници е голема игра со улоги што треба да го имате на вашиот Mac ако ви се допаѓа овој жанр, кој обично има цена од 35,99 €, и за ограничено време само за 9,99 € можете да уживате во ова парче игра пронајдено во Español. Што се случува кога единствената надеж за загрозен свет не лежи во витези во сјајни оклопи, туку во рацете на банда недомаќини и криминалци? Црни штитници, а стратегија заснована врз RPG каде ќе откриете повеќе од 180 боишта уникатни шестоаголни форми во темна приказна за возрасни кои вклучуваат тие комбинираат злосторства, дрога и убиства. После продолжувањето на читањето, ве оставаме а игра.

Играј како воин, волшебник или ловец и прилагодете ги карактеристиките на вашиот карактер како што ви одговара. Оваа предизвикувачка кампања ни дава историја на сомнежи, предавство и загуби. Вие одлучувате за текот на историјата во одредени пресвртни точки за да го одредите резултатот.

Карактеристики на главните карактеристики:

 • Над 180 уникатни мапи за борба за да одговорите на нови предизвици кои постојано се развиваат.
 • Бидете сигурни дека вашиот фрижидер е полн бидејќи оваа мрачна авантура во фантазијата ќе ве забавува повеќе од 40 часа.
 • Подгответе ги петте карактери во вашиот тим за славна победа или поразителен пораз.
 • Уживајте во неверојатната сценографија што ја цртате рачно. Willе ви се допаднат дури и ако членовите на вашата партија се целосно уништени.
 • Вашиот избор на магии, моќ и способности ги одредува вашите тактики на бојното поле. Агресивно? Одбранбен? Тактика? Beе биде ваша одлука на секој предизвикувачки натпревар!
 • Користете интерактивни предмети како пчеларници или буриња за да ја добиете предноста во борба или разнесете се изложувајќи се на запаливи гасови од мочуриште со вашиот факел.
 • Можете да бидете тој што ќе уништи сè што ќе ви се најде на патот, со помош на 40 специјални сили и повеќе од 90 магии, ... или да се најдете на спротивната страна и да бидете уништени.

Барања на вашиот Mac:

 • Mac OS X 10.7 или понов.
 • MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, Mac Mini, iMac или Mac Pro, од 2010 година па наваму.
 • Бесплатни 20 GB на вашиот хард диск.
 • 4 GB RAM.

Што има ново во верзијата 1.2:

 • Поправени грешки во рускиот превод
 • Поправи проблем, што предизвика заштеда на игри некомпатибилни со другите верзии на играта.
 • Подобрувања на стабилноста

Детали:

 • Категорија: Игри.
 • Ажурирано: 13 г.
 • Верзија: 1.2.
 • Големина: 6.78 GB
 • јазици: Шпански, германски, француски, англиски, италијански, полски, португалски, руски.
 • Развивач: Даедалиќ.
 • компатибилност: OS X 10.6.6 или понов.

Download:

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.