CleanMyMac 3, основната алатка за вашиот Mac

После сите напори што ги вложивте за да го стекнете вашиот Mac, не треба да го оставате неговото одржување во неискусни раце. Во бројни прилики се собира серија ѓубре што зафаќа простор и го забавува нивото Mac. со CleanMyMac 3 година ќе престанете да се грижите за тие задачи. Што повеќе, CleanMyMac 3 година е подготвена за верзија на OS X The Капетан.

CleanMyMac, крајниот асистент

Новата верзија на програмата развиена од MacPaw Тоа е апсолутно задоволство. Откако ќе се инсталира во вашиот MacWillе бидете изненадени од агилноста со која се движи и неколкуте ресурси потребни за да бидат ефективни. Интерфејсот на CleanMyMac 3 година тој е едноставен и многу податлив, со објаснувања за секој од ресурсите и од впечатлив аспект, но без да биде огромен.

Едноставен интерфејс CleanMyMac

Откако ќе започнете, можете да изберете една од комуналните услуги лево или да му дозволите на моќниот софтвер со кој е создаден, да го анализира вашиот Mac и откријте каде се викаат ѓубрето што спречува вашиот компјутер да работи без проблеми „Паметно чистење“. Со кликнување на копчето «Анализирај», CleanMyMac 3 година Willе ви покаже серија датотеки што можат безбедно да се избришат, покажувајќи каде се наоѓа секоја ставка што треба да се избрише. Ако сте заинтересирани да чувате еден, само одберете го и програмата нема да го отстрани.

Безбедно чистење на CleanMyMac

Иако силната точка на CleanMyMac 3 е во бришење на непотребни датотеки, морам да кажам дека има и други опции исто толку добри:

 • Деинсталаторот на програмата работи исклучително, елиминирајќи ја без трага таа програма што повеќе не ја користиме. Да се ​​биде суштинска алатка сега кога можеме инсталирајте го Ел Капитан на нашите Mac.

Деинсталирај CleanMyMac

 • Одржување: да закажувате дневни задачи што ќе ги направат вашите Mac е магично оптимизирано
 • Избор на Заштита на за да не оставите трага од вашите вкусови во прелистувачите.
 • Екстензии, за да ги елиминирате оние додатоци што го отежнуваат животот наместо да го поедноставуваат
 • Дробилката. Многу корисна и неопходна опција. Да се ​​биде во можност да избришете одредени податоци со целосна безбедност што не може да се поврати е нешто што е бесценето.

CleanMyMac уништувач

Со сите овие карактеристики на дофат на раката, 39,95 евра што ги чини програмата ми се чини многу избалансирана цена, сепак, CleanyMac 3 ви овозможува да преземате бесплатен пробен период за да можете сами да видите зошто, според мое мислење, тоа е една од неопходните програми за сите Mac мора да има

Патем, една од опциите што најмногу ми се допаѓа CleanMyMac 3 година, е т.н. „табла“ што ви го покажува моменталниот статус на вашата Mac за да можете да видите на самото место ако треба да го подобрите, па дури и може додека не се ослободи меморијата во оние случаи кога треба да го имате целиот потенцијал на вашиот Mac. Ова е совршено надополнето со неколку несакани известувања кои редовно ви кажуваат дека е време да го исчистите вашиот скапоцен компјутер.

Табла на CleanMyMac


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.