Dino Run DX, забавна игра што доаѓа во продавницата за апликации Mac

Петок е и веќе се радуваме на викендот, опуштете се, пријатели и зошто да не, играјте некое време со нашиот Mac. Затоа ќе ви претставиме нова игра што пред само неколку часа слета на Mac App Store (на Иако е достапен на Steam веќе некое време) со кои сигурно се забавуваме пред компјутерот.

Неговото име е Dino Run DX и евидентно е дека станува збор за земање диносаурус кој трча низ различните нивоа што ни ги предлагаат, бегајќи од опасностите со кои се соочуваме на патот, буквално „скокајќи“.

Самата игра има неколку графика во најчист ретро стил што го сакаме, иако е вистина, музиката може да биде донекаде строга, на моменти се чини дека соодветно е поставеноста помеѓу изборот на музика и графиката. Интересно е што секое ниво што ќе го поминеме низ играта станува покомплицирано и скокањето, трчањето или затајувањето други диносауруси, лава, камења и сл., За да преживееме е задача што станува комплицирана како што ги надминуваме нивоата.

дино-стартувај-dx

Од друга страна Има опција да игра онлајн што го прави позабавно ако имате пријатели или познаници кои исто така го имаат инсталирано, но не е суштинско барање да играте против други корисници за да си поминете убаво. Спецификациите или минималните барања за репродукција на овој Dino Run DX се многу основни и единственото нешто што е потребно е да имате инсталирано OS X 10.6 или повисок на Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.