EazyDraw, апликација за векторски цртеж за секого

EazyDraw

Ако некогаш сме имале желба да користиме апликација за векторски цртеж, големи се шансите брзо да се откажеме поради комплексноста на употребата на апликацијата, без разлика дали станува збор за Corel Draw, Illustrator, Affinity Designer… За да можеме да го користиме овој вид апликација, мора да одиме на интензивен курс, барем тоа е чувството што ни го нудат.

За оние корисници кои некогаш имале потреба да користат апликација за векторски дизајн, во продавницата за апликации Mac ја наоѓаме апликацијата EazyDraw, апликација за векторски дизајн со која секој корисник на Mac може да се направи брзо, апликација со јасен и многу едноставен интерфејс.

EazyDraw

EazyDraw ни става на располагање голем број на функции, функции до кои можеме да пристапуваме брзо благодарение на неговите интуитивни икони, многу далеку од традиционалната комплексност што секогаш ја карактеризираше Корел Драјв. Оваа апликација е идеална за технички цртеж, компјутерски дизајн, планови, букви, форми, дизајн на лого, дијаграми, мапи, илустрации, икони на апликации, семејни стебла, веб графика, веб дизајн ...

EazyDraw поддржува формат SVG, форматот што го користат апликациите за векторски дизајн, за да можеме да ја споделиме нашата работа со другите корисници кои користат Corel Draw, Affinity Designer, Illustrator ... Покрај тоа, ви овозможува да увезувате и менувате векторски дизајни во EPS и PDF формати.

EazyDraw

Дизајните што ги правиме, Можеме да ги извезуваме во формат SVG, PDF, EPS, JPG, TIF, Favicon, Keynote… Апликацијата е целосно преведена на шпански јазик, така што јазикот нема да биде проблем да се добие брзо со апликацијата.

EazyDraw е достапен бесплатно за преземање, Но, за да го искористиме максимумот, мора да договориме месечна или годишна претплата. Исто така, имаме можност да ја купиме апликацијата и да заборавиме на месечните исплати, иако оваа опција е секогаш најмалку препорачлива, бидејќи ако лансираат нова верзија, веројатно ќе остане без поддршка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.