Final Cut Pro е ажуриран и решава проблеми во неговото работење

Final Cut Pro Х

Корисниците на апликацијата Final Cut Pro вчера добија нова верзија на алатката во која се корегирани неколку важни аспекти. Во оваа смисла, мораме да истакнеме подобрување што прави кратенката за поништување cmd + Z повторно да работи кога го имаме шпанскиот јазик дефиниран во системските параметри. Овој неуспех беше еден од оние што ги наведоа корисниците во нашата земја и кај многу други кои користат шпански како јазик дефиниран во Final Cut Pro. Сега со оваа нова верзија 10.6.1 овој и други проблеми се веќе решени. споделете токму овде.

Подобрувања во различни аспекти на Final Cut Pro

Очигледно овие подобрувања имплементирани во алатката се добредојдени од сите оние кои ја користат за работа. Во оваа смисла, мораме да истакнеме неколку подобрувања, а меѓу нив и подобрувањето на репродукцијата на аудио AC3, решението за проблемот да се сподели во „Извези датотека“ што ја направи поставката „Видео кодек“ недостапна по изборот на Компјутер како формат и имплементираната Поправка што спречи правилно увоз на датотеки FCPXML 1.9 и 1.10.

Оваа нова верзија ја следи линијата на останатите подобрувања имплементирани во претходните верзии на Final Cut Pro и ова е една од оние апликации кои постојано добиваат новости и подобрувања. Една од најкористените апликации од видео едиторите на Mac Не може долго време да има сериозни неуспеси во своето работење, па често добива нова верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)