GarageBand за Mac е ажуриран на верзијата 10.1.1 со големи подобрувања

GarageBand за мак

GarageBand Ажурирано е за да поддржува други производи на Apple, како и музички петелки. Оваа верзија што ја објавивте Apple ја достигна верзијата 10.1.1. Со него, софтверот сега поддржува музички ноти. Самото ажурирање е главно фокусирано на новите функции што беа ставени во iOS и ги прави компатибилни во OS X и повеќе подобрувања. Верзијата за iOS што беше ажурирана во јануари, така што им требаше време на двата оперативни системи да одат рака под рака. Новиот GarageBand за Mac е исто така компатибилен со 2.600 нови јамки y јаболко звуци.

ГаражаБенд-10.0.2-0

Ова вклучува додавање Јамки во реално време или во живо. Според Епл, ова било инспирирано од хардверските двигатели на DJ и тапан машини, и им овозможува на корисниците да создаваат музика со едноставно тропање на копчињата на тастатурата.

Ажурирањето исто така нуди поголема сигурност при преземање на нова содржина, меѓу другите зад-сценски измени и подобрувања.

Еве ви оставаме што е ново во верзијата 10.1.1.

 • Ажурирана поддршка за GarageBand за проекти на iOS и Live Loops.
 • Можност за отворање на проекти на Музички блок.
 • Компатибилен е со Logic Remote за iPhone и iPad Pro.
 • Над 2600 јамки на Apple и нови звуци.
 • Поголема сигурност при преземање на дополнителна содржина.
 • Разни подобрувања за пристапност.

Детали:

 • Ажурирано: 07 / 04 / 2016
 • Верзија: 10.1.1
 • Големина: 938 MB
 • јазици: Шпански, германски, каталонски, чешки, поедноставен кинески, традиционален кинески, корејски, хрватски, дански, словачки, фински, француски, грчки, унгарски, индонезиски, англиски, италијански, јапонски, малезиски, холандски, норвешки, норвешки, полски, португалски, романски, Руски, шведски, тајландски, турски, украински, виетнамски
 • Развивач: iTunes Sarl
 • компатибилност: OS X 10.9 или подоцна.

Можеш да купиш 'GarageBand' за Mac директно од Mac App Store, со кликнување на врската што ве оставаме подолу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ингрид dijo

  како можам да инсталирам гаража на Mac book air 10.11.6 ел капитан?