GMABooster + Mac OS X = поголема графичка моќ на вашиот Mac

Графичка моќност на GMAbooster Mac

La графичка моќ од неговите компјутер Тоа е едно од критичните прашања што сопствениците на неколку модели сигурно мораа да го разберат. netbook и првата и втората генерација на Mac Mini y MacBook, дури и знаејќи дека одредени работи не можат да се направат со нив и патот напред е да се искористи графиконот што е можно повеќе Интел од опсегот GMA 950 интегриран во компјутери дава моќ екстра.

GMABooster 'оверклокување' на графикон од вашиот компјутер над оригиналниот 100 Mhz може да достигне до 400 Mhz со само неколку кликања на глувчеТака, секој корисник на Mac OS X Леопард изменета и очигледно инсталиран во вашиот netbook, или непроменетата верзија инсталирана на вашата Mac mini o Мек Книга од раните модели, можете да го искористите вашиот максимум графички потенцијал, но тоа не ја отстранува тешкотијата при извршување апликации кои бараат многу графиконСепак, неспорно е дека има одредено напредување.

Важен детал е дека Програмата варира маргина безбедност работа со карти, што бара многу претпазливост при ракување со тоа и повеќе, кога се сеќавате дека во одредени ситуации може да се појават проблеми со стабилноста и намалување на полнењето на батеријата, особено во лаптопиби станале важни, како и температурата на компјутер Во секој случај.

Оваа апликација es слободен, вашиот програмери прифати донации и е достапен за Mac OS XДа Linux и да WindowsДа Mac друг е неопходен Програмата дополнителни.

Преку | Appleism


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Луис Колмена dijo

  Да добро, го лансирам во терминал и воила

  Вистината е дека Apple има брзина од 250 Mhz од GMA950. Значи, со оваа апликација ја пренесувам на 400 Mhz, што е точна брзина со која го дизајнираа GMA950, така што графиката не страда. Да, добро, температурата се зголемува во лаптопот сè додека ја користите графичката на 100% колку што е во видео игрите, но ако не ја користите за тоа ... совршено.

  Мојот MacBookBlack е еден од најбрзите, го ставив да се бори со многу единствени MacBooks и тие постигнуваат 1, 5, 6 поени, односно ништо.

  Ви оставам што вели xbench за тоа:
  Резултати 126.59
  систем Инфо
  Верзија 1.3 на Xbench
  Верзија на системот 10.5.7 (9J61)
  Физичка RAM меморија 4096 MB
  Модел MacBook2,1
  Тип на погон ST9320421AS
  Тест на процесорот 125.29
  ГЦД-јамка 235.18 12.40 џогери / сек
  Floating Point Basic 113.34 2.69 Gflop / сек
  vecLib FFT 92.45 3.05 Gflop / сек
  Библиотека со подвижна точка 124.47 21.67 Mops / сек
  Тест на нишка 176.48
  Пресметка 171.76 3.48 Mops / sec, 4 нишки
  Задржување на заклучување 181.47 7.81 Млокови / сек., 4 нишки
  Тест за меморија 128.95
  Систем 134.30 часот
  Доделување 180.96 664.55 Калок / сек
  Пополнете 115.19 5600.94 МБ / сек
  Копирајте 122.98 2540.06 MB / сек
  Тек 124.01
  Копирајте 112.52 2324.04 MB / сек
  Скала 118.48 2447.80 МБ / сек
  Додадете 134.04 2855.29 МБ / сек
  Тријада 133.89 2864.31 МБ / сек
  Тест за графика на кварц 152.78
  Линија 137.22 9.14 Клајнс / сек. [50% алфа]
  Правоаголник 179.21 53.50 Krekte / сек [50% алфа]
  Круг 147.17 12.00 Крчњаци / сек [50% алфа]
  Безиер 145.45 3.67 Кбезиер / сек [50% алфа]
  Текст 161.59 10.11 Качрс / сек
  Тест за графика OpenGL 293.55
  Врти на плоштади 293.55 372.39 рамки / сек
  Тест за кориснички интерфејс 245.92
  Елементи 245.92 1.13 Крефреш / сек
  Тест за диск 50.32
  Секвенцијален 101.48
  Некаширана Пишува 125.11 76.81 МБ / сек. [4К блокови]
  Некаширана Пишува 125.46 70.99 МБ / сек. [256К блокови]
  Нечуено читање 61.18 17.90 МБ / сек. [4К блокови]
  Нечуено читање 140.72 70.72 МБ / сек. [256К блокови]
  Случаен 33.45
  Некаширана Пишува 10.63 1.13 МБ / сек. [4К блокови]
  Некаширана Пишува 153.83 49.25 МБ / сек. [256К блокови]
  Нечуено читање 84.64 0.60 МБ / сек. [4К блокови]
  Нечуено читање 138.67 25.73 МБ / сек. [256К блокови]