Понудени HomePod и Beats за вработените

Apple го лансира HomePod

Јаболко им нуди на своите вработени сочни попусти на два уреди кои не биле продажни кралеви на компанијата. На HomePod и Beats, ќе бидат многу поевтини, до педесет проценти попуст ќе има, на пример паметниот звучник.

Една од причините што аналитичарите ги повториле заклучоците на веста е дека можеби е Apple ослободувајќи се од залихите на овие две ставки. Дали ќе имаме нови верзии на краток рок?

Apple сака да ги отфрли акциите на HomePod и Beats со овие инсајдерски договори

Познато е дека Apple им стави на располагање на своите вработени високи попусти на HomePod и Beats, бидејќи компанијата сака да започне со отстранување на овие производи од магацинот.

Со оваа понуда, HomePod останува на половина цена. Што се однесува до Битс, точниот попуст не е познат, но се зборува за многу мала количина.

Компанијата за јаболка не даде знаци на живот за причините поради кои се нудат овие понуди, но како што рековме, најразумната причина е тоа што тие не се многу барани производи, може да има вишок единици и најдобриот начин да се намали е со вадење на овие понуди. Штета што е само за вработените.

Ништо не е кажано за можноста дека се соочуваме со „смрт“ на HomePod и Beats да се сретнат во блиска иднина нови верзии на двата производи. Тоа е далеку шут бидејќи во моментот не е споменат во ниту една прилика, но со „Епл“ сè е веројатно, веќе знаеме.

Ако познавате кој било вработен, можете да му кажете за оваа понуда и да добиете една од овие артикли по многу добра цена. Всушност, секогаш се зборуваше дека е подобро да имате два HomePod од еден. Сега можете да ги имате по нормална цена од само еден. Тоа е идеја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.