HomePod нема залиха во онлајн продавницата на Apple во САД

HomePod бело

Минатиот март, Apple го потврди тоа HomePod седна на задното седиште, фокусирајќи ги сите ваши напори на HomePod мини. Неколку дена по оваа објава, моделот Space Grey беше распродаден практично низ целиот свет, оставајќи го само белиот модел.

За неколку часа, HomePod во бело веќе не е достапна во продавницата на Apple Apple, иако можеме да го најдеме во други продавници на Apple, како што е Шпанија (моделот во Space Grey не е достапен) со испорака следниот ден и можност за подигнување во некои физички продавници.

Кога Apple престанува да продава некој од своите производи, брзо делот на веб-страницата повеќе не е достапен, иако во моментот, на веб-страницата на Соединетите држави, тој е достапен, па затоа е повеќе од веројатно дека Apple чека да се распродаде HomePod ширум светот за трајно да се елиминира овој производ.

Кога iMac Pro беше прекинат, уште еден од производите што „Епл“ ги лансираше последниве години и кој го немаше очекуваниот успех од компанијата, сите препораки за овој модел беа отстранети од онлајн продавницата на Apple за неколку часа по истекот на залихите.

HomePod мини

И покрај квалитетот што го нуди HomePod, првиот соло звучник на Apple (без брендот Beats), тој веројатно не успеа на пазарот. поради неговата висока цена, и покрај тоа што ја намали цената неколку месеци по нејзиното лансирање на 329 евра. Со HomePod мини од 99 евра, Apple успеа да го погоди ноктот во главата и отсега сите напори ќе ги насочи кон подобрување во идните верзии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.