HomePod го одложува лансирањето до почетокот на 2018 година

Нема точен датум за лансирање на паметниот звучник на Apple и тоа е дека откако го претстави во рамките на WWDC изминатиот јуни, компанијата само што официјално објави дека ќе се види одложено за почетокот на 2018 година.

Сето ова очигледно без точен датум на почеток на продажбата. Се чини дека тестовите што некои од вработените во компанијата на овој HomePod ги прават во своите домови можеби покажала некаква грешка софтвер или дури и хардвер што предизвикува овие да бидат одложени.

Ова најпрво може да изгледа како лоша вест за корисниците кои чекаа за неговото лансирање да го купат овој паметен звучник, станува полоша вест за самиот Apple што ќе види како конкуренцијата нема да биде еден, ако не и два или три чекори напред со своите звучници и дури ја губат и божиќната продажна кампања, на што мора да се каже дека тие веќе беа донекаде фер пред да го објават одложувањето на неговото лансирање.

Во секој случај, во официјалното соопштение нема појаснување за новиот датум на лансирање надвор од почетокот на 2018 година и Не се аргументираат ниту причините што го наведоа Apple да го одложи своето поставување.. Важно во оваа смисла е дека тие не лансираат производ што може да има некакви недостатоци и исто така ќе служи дали Siri продолжува да учи повеќе работи за да ги стигне своите ривали. Ова би била важна точка за оние кои сакаат да го купат паметниот звучник и тоа е дека на нашиот асистент Siri му треба притисок.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.