HomePod дополнително ја намалува својата цена за вработените во Apple

HomePod бело

Тековниот модел на HomePod што го наоѓаме во продавниците на „Епл“ ширум светот е потполно истата што ни ја претставија момците од Купертино тој месец февруари 2018 година и може да бидеме пред можната презентација на втората генерација на овие моќни звучници.

Логично, гласините за нов модел без кабел, пренослив, поевтин, со друга форма и други, веќе долго време го гледаме меѓу гласините, но ова никогаш официјално не пристигнува. Сега во Apple додаваат нов попуст за вработените кои сакаат да купат HomePod и со оваа акција повторно се појавуваат гласини за новата генерација на моќниот звучник на Apple.

Продажба HomePod

Минатата година цената кај нас веќе се спушти со 20 евра помалку и сега во САД цената повторно се спушта за вработените во компанијата кои ќе можат купете го за 149,50 УСД. Ова е значително намалување и сигурно можеме да помислиме дека втората генерација на овие HomePod може да биде поблиску отколку што мислиме.

Нема официјални детали, ниту, пак, ситуацијата е моментално да се започне обновување на производите во каталогот на „Епл“, но веќе знаеме дека овие типови на промени во производите, како што е „HomePod“, може да бидат закажани подолго време и дека оваа година е време да се ги лансира. Компанијата можеби ќе сака да продаде што е можно повеќе звучници за да добие основа во магацините и да го постави тоа нова генерација на HomePod или едноставно може да биде маневар за продажба на многу повеќе звучници, што само Епл го знае во моментот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.