HomePod mini наскоро доаѓа во повеќе земји

 

HomePod мини Изгледа дека Apple не фрли пешкир на пазарот за паметни звучници. Оние кои мислеа дека откако оригиналниот HomePod беше прекинат, Apple се откажа од звучникот со Siri, беа многу погрешни. Доказ за тоа е што струјата HomePod мини, наскоро ќе стигне до повеќе земји.

Проблемот со HomePod mini е неговиот кориснички интерфејс. Без екран или тастатура, можете само користете го со вашиот глас. А за да стигнеш до повеќе земји, очигледно треба да „зборуваш“ и „разбираш“ повеќе јазици. Наскоро HomePod mini ќе биде „шведски“.

На сите ни се има случено повеќе од еднаш, кога сте сакале да нарачате на вашиот HomePod, а тој го направил шведското нешто, надминувајќи го вашето барање. Па, се чини дека наскоро HomePod mini ќе стане вистински шведски и ќе почне да се продава Шведска, зборувајќи на шведски, се разбира.

Извештај објавен во Технивечка објаснува дека Apple го тестира HomePod mini во Шведска. Неколку шведски корисници се бета-тестери тестирање Паметниот звучник на Apple на својот мајчин јазик, пред да биде лансиран во наведената европска земја. Видеото што го прикажуваме подолу го докажува тоа.

Наведената статија гарантира дека во неколку месеци Системот за препознавање глас на шведскиот HomePod mini би можел да биде на работ. Тие тестираат осум недели во Шведска и има уште малку време да се заврши дебагирањето на системот и Siri лесно да разбере шведски.

Во најновото ажурирање на софтверот HomePod mini, покрај додавањето поддршка за Apple Music Voice Plan, холандскиот и рускиот јазик беа додадени и за Siri на HomePod, што сугерира дека HomePod mini доаѓа наскоро на барем Русија, Países Bajos y Шведска.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)