IPhone 6 и 6 plus не можат повеќе да се купуваат во продавницата на Apple

продажба на продавници за iPhone 6

Од денес, најуспешната генерација на компанијата со каснатото јаболко замина во историјата. Сè уште е добар терминал, сè уште е актуелен и моќен. Continueе продолжи да се ажурира најмалку уште две години и многумина неодамна го купија, но во Apple Store веќе е од повеќе. IPhone 6 и 6 plus, моделот 2014 година, исчезна од продавниците и каталогот на Apple. Дали е оправдано да се повлече поради пристигнувањето на iPhone 7? Да

Следно ќе ви ги дадам моите причини зошто да не го купите iPhone 6 и зошто наскоро ќе биде стар или инфериорен терминал.

Apple престанува да ги продава iPhone 6 и 6 plus

Ако барате iPhone од претходните генерации или некој малку поевтин, нормално ќе биде дека вашите опции се iPhone 6, SE или 6s сега кога падна во цена и го зголеми капацитетот за складирање. Многу пријатели или познаници ме прашуваат за iPhone 6 и дали да го купам или не. Мојот одговор е секогаш ист: НЕ.

И ќе ја објаснам причината за мојата одлука. Имам iPhone 6 64Gb. Не планирам да го купам 7-от или терминалот што ќе пристигне во 2017-та година. Со iOS 10 мојот уред работи одлично и не ми дава проблеми од каков било вид, но тоа е сега. Не знам за година или две како ќе работи. Ако барате iPhone, тоа е затоа што сакате тој да трае, затоа препорачувам да ги купите најактуелните модели. Највлијателен фактор мислам дека е моќта, бидејќи лицето кое бара стари терминали не гледа во 3D Touch или тие работи, тој бара ефикасност и моќ. IPhone 6 има 1 GB RAM и работи совршено. Но, 6-те одат до 2Gb, а 7-те плус дури и до 3Gb. Можеби во иднина iPhone 6 ќе остане застарен.

Сега тој исчезна од продавницата и опциите се iPhone SE, 6s и 7. Освен 4-инчниот, останатите се во 32, 128 и 256Gb. Wouldе го најдете само 6 во 16 или 64, тој е малку и не треба да се купува. Кој го има, уживајте во тоа и кој бара нов по кој ќе побарате 7-ми, вреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.