iMac со ретина дисплеј, USB-C како стандард, футроли iMac во стилот на хрчак, многу специјален Apple Watch и многу повеќе. Најдоброто од неделата во СојдеМак

сојдемак1в2

Уште една недела сме овде, во Соја де Мак, за да ви ја донесеме компилацијата на вести што досега веројатно сте навикнале да ја читате во недела. Оваа недела, и покрај фактот дека за милиони Шпанци Прв е од вашите одмори, полн е со вести од светот на јаболката.

Сите знаеме дека во месец август е кога некои гласини стануваат важни бидејќи е во првиот недела од септември кога се очекува Епл повторно да одржи Главен, овој пат, за да се прикажат нови производи.

Денешната компилација ја започнавме со нешто смешна статија во која покажавме како направија еден вид тркало како за хрчаци со кутии од новиот iMac. Обликот на клин што е даден на пакувањето на овие компјутери, така што нивниот транспорт е подобар и нивниот простор кога ги складираат е минимизиран овозможува да се приклучат на голем број од нив можеме да генерираме што можете да видите на сликата.

Хрчак-тркало-имак-1

Продолживме со веста дека многу производители на компјутери како стандард ја земаа новата USB-C порта што ја воведе Apple со доаѓањето на новиот 12-инчен MacBook. Како што сите знаеме, ова е еден вид симетричен приклучок што му овозможи на Купертино да ги намали сите врски со само еден од вашиот последен лаптоп.

USB-c

Друга вест што се разбудивме изминатата недела беше онаа што увери дека Претстоен 21,5-инчен iMac со ретина дисплеј Тие беа многу блиски. Факт е дека во бета-верзијата на OS X El Capitan лансирана пред неколку дена има упатување на овој вид екран за моделот 21 ″ iMac.

имак-21-мрежницата

Apple Watch не заостанува многу оваа недела и во Лос Анџелес тие треба да работат и претворија единица на челичен модел во уметничко дело на кое нема на што да му завидат на моделот Edition. Тоа е компанија која се посветува на овој вид на работа многу години, правење парчиња за престижни брендови како Ролекс.

јаболко-часовник-снимен-1

Веќе ја завршуваме оваа компилација потсетувајќи дека по неколку години имајќи веб-страница на Apple на која од една страна имавме различни страници на производите во кои можевме да ги видиме нивните карактеристики и од друга страна страница наречена Store каде што требаше да влеземе да ги купат, за неколку дена тие се споија предизвикувајќи нова веб-страница на Apple.

Интернет-продавница на Епл-промена-1

Конечно, ве информираме дека конечно се чини дека Apple ќе започне да го продава AppleCare + во Шпанија со сето тоа што значи. Seeе видиме дали е конечно потврдено дека шпанската територија може да започне да ужива во подобрувањата што оваа услуга може да ни ги понуди.

грижа за јаболка


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.