iMovie и Final Cut се ажурираат со нови функции

Final Cut Pro Х

Апликациите на Apple немаат многу раскошна смисла на ажурирања, така што секогаш кога ќе излезе нова верзија, ние сме принудени да зборуваме за нив. Во оваа прилика, апликациите на Apple кои се ажурирани се Final Cut Pro, iMovie, компресор и движење.

Апликациите за уредување видео, iMovie и Final Cut Pro добија нови функции за подобрување на работниот тек, како и нови функции. Компресорот и движењето исто така се ажурирани, но само за да се подобри стабилноста. Во случајот на Движење, веројатно е (не е детално наведено во белешките за ажурирање) дека Apple ги поправил проблемите со рендерирањето што предизвикаа пад на Macs со процесорот M1.

Ажурирањето за iMovie, што зафаќа 2.3 GB, додава 16 нови позадини, позадини со еднаква боја и со текстури што можеме да ги користиме какво било видео. Оваа верзија, број 10.2.4, исто така, коригира проблем што спречуваше увоз на видеа од верзијата на iMove 2.3.2 за iOS, верзија која патем не доби никакви ажурирања и покрај фактот што тие обично одат рака под рака оперативни системи.

Во врска со ажурирањето на Final Cut Pro, со која апликацијата достигнува верзија 10.5.3, зафаќа 3.1 GB и додава покрај подобрувања на стабилноста, нови функции како што се можноста за создавање и уредување на прегледите на колоните и подобрување на опциите при нарачување на клиповите што ги користат во видеата. Покрај тоа, додадени се нови начини за пребарување медиуми со употреба на белешки, имиња на клипови и маркери.

Ажурирање Компресор, станува верзија 4.5.3, верзија која освен што додава подобрувања на стабилноста, сега има известувања за напредокот на сериите и новите вградени аудио описи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.