Incase ги лансира своите заштитни ракави за 16 ”MacBook Pro

MacBook Pro

Кога купуваме iPhone или iPad, не се двоумиме ниту за момент да купиме футрола за тоа, па дури и заштитно стакло за екранот. Но, истото не ни се случува кога купуваме Mac.Но, тоа е нешто што воопшто не би боли ако имаме навика или потреба да го пренесуваме насекаде. Incase започна тешки случаи за новиот 16-инчен MacBook Pro дека ветуваат многу.

Incase и неговите корици се сметаат за исклучителни и се надеваме дека наскоро MacBook Pro ќе се најде во Шпанија

Случаи 16 "MacBook Pro Обвивки

Incase веќе има подготвено тврда кутија за 16-инчниот MacBook Pro. Секако, мора да имаме предвид дека во моментот тие не се појавуваат во европската продавница на брендот, но да во американскиот. Претпоставуваме дека нема да потрае долго дистрибуирајте го исто така во Европа.

Навлаките што ни ги предлага брендот доаѓаат во два различни модели и секако, исто така, со две различни цени. На овој начин ги имаме „премиум“ куќиштата по цена од скоро 70 долари. На Текстуриран Хард шел, Направени се од поликарбонат и воланекс ткаенина, тие се дизајнирани да штитат што е можно повеќе од MacBook Pro. Тие, исто така, ни дозволуваат да се восхитуваме на надворешноста, а.совршено полиран алуминиум. Продолжувајќи го трендот, покрај поликарбонатот „Premium Bayer Makrolon“, компанијата премина од мек допир до посовремен дизајн со точки.

Другиот модел, поевтин, близу 50 долари, во рамките на колекцијата Хардшел Точки. Конструирано со употреба на калапи изработени од инјекција, се карактеризира со неговата леснотија на ставање и полетување.

И двата модели ветуваат не додавајте премногу дебелина на Mac, само неколку милиметри, но со целосна заштита.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.